2019 Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Hane hanımlarına kredi veren bankalar var mı? Evet bir çok banka hane hanımlarına kredi vermektedir. Ayrı olarak devletin çalışmayan ev hanımlara hibe desteği devam ediyor. Evde ek iş yapan ve gelir dokümanı bulunmayan ev hanımlarına 20 bin liraya kadar Devlet Teşvik Hibesi veriliyor.Bunun yanında bir hayli banka ile beraber devlette hane ekonomisine katkı sağlaması için 50 BİN TL karşılıksız kredi vermektedir.

Bilgilendirme! Yazımız içerisinde hane hanımlarına kredi olanağı sunan bankalar teferruatlı olarak paylaşılmıştır. Ayrı olarak iş kurmak isteyen hane hanımlarına da devlet karşılıksız olarak 50 BİN TL vermektedir. Yazımızı dikkatlice okuyarak ihtiyaç duyulan bütün bilgileri edinebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Birazdan da göreceğiniz gibi bir çok banka hane hanımlarına kredi vermektedir. Ev hanımları bordro veyahut rastgele bir gelir dokümanı olmadan kredi çekebilir. Kimi bankalar bunun için eşinin gelirine baksa da, KOSGEB için vaziyet biraz değişik. Bununla beraber hane hanımları kredi çekmek için üzerinize kayıtlı gayrimenkul olması da işinizi kolaylaştırabilir. Ev, iş yeri, tarla ve benzeri gayrimenkuller üzerinden bankalar kredi kolaylığı sağlamaktadır.Bankaya güvence niteliğinde gösterilen taşınmaz mallar sayesinde hane hanımlarına takriben 20 bin TL kredi veriliyor.

Önceden kredi çekmiş ve ödemesinde sıkıntı yaşamamış kadınlar da yine kredi çekebilirler. Bankalar eski ödeme vaziyetinize bakarak size yeni kredi verme kararı çıkarırlar. İcraya düşmüş veyahut eksi kredi notu bulunan kadınlar için ise kredi almak biraz zordur.İyi bir kredi notu bulunan kadınlar için aynı bankadan işlem yapmak daha kolaydır. Taksitlerde ve ödemelerde veyahut kredi kartı borçlarında aksatma yapmayan hane hanımlarına kredi daha kolay meselesiz şekilde çıkmaktadır.

Kredi veren bankalar:

  • TEB
  • Halk Bankası
  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası İş Kurma
  • Yapı Kredi
  • ING Bank

TEB Ev Hanımlarına Kredi

TEB ile işbirliği yapan Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadınlara ait olan işletmeleri genişletmek ve isteyen bayanların iş işletme sahibi olmasını sağlamak adına kredi imkânı sunuyor. Bu kredi teşvik amacı ile kadınları motive etmek için kullanılıyor. Kadınlara özel olan bu kredi ile 24 ay vade ile 125 Bin TL kredi çekilebiliyor.

Enpara ile Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı

Hane hanımları çalışmadıkları için gelir dokümanı beyan edemezler. Lakin doküman istemeden hane hanımlarına kredi veren banka olan Enpara bu krediyi %1,42 Ürem ile vermektedir. Enpara resmi Web sitesi üzerinden yapacağınız kredi müracaatı ile en fazla 30.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Kredi ihtiyacınız düşük meblağlar içinse kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz. Nitekim bu konuyu Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda detaylıca aktardık. Haberimizi okuyarak kredi kartı başvurunuzu SMS ile 30 saniye gibi bir süre de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir