2019 Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar, kredi kartı veren banklar ile ilgili yaptığımız en ayrıntılı araştırmamızı sizler için yayınlıyoruz. İnternet üzerinde bu yollardan başka YALAN haberlerle kredi almanız ! Geçmişte bankalarla mesele yaşamış olan kişiler şuan da kredi alabilirler mi? Sizlere yazımızda bu konuda ile ilgili bilgi vereceğiz. Kara listede olan kişilerin en fazla sorduğu suallerden birisi; sicilim bozuk kredi çekebilir miyim? Sualidir.Bizde bu konuda sizler için ayrıntılı bir araştırma yaptık. kredi kartı borcunuzu geciktirdiğiniz için veya kredi taksitinizi aksattığınız için bankalardaki sicilinizin çok parlak olmama ihtimali vardır.Öncelikle kimlerin üzerine kırmızı çizgi çekildiği veya kara listede olduğu ile ilgili sizlere bilgi verelim. icralık olmuş veya bankalarda avukatlık olma evresine gelen kişiler kara listede bulunmaktadır. Bankalara geçmeden önce bir anımsatma da bulunmak istiyoruz.

AKTİF BANK

Kredi sicilinizin bozuk olması veya kredi notunuzun düşük olmasını dert etmeyin. Aktifbank kredi başvurusunda bulunarak size en yakın PTT şubesinden kredinizi anında çekebilirsiniz. Aktifbank kredisi için en az 2.000 en fazla 30.000 TL kredi başvurusu yapabilirsiniz.  Aktifbank kredi faiz oranı %2,59‘dur. Normal ihtiyaç kredilerinin faiz oranları 1,20 ile 1,60 arasındayken bu bankanın faiz oranı onlara göre oldukça yüksek görünmektedir.

Kredi müracaatı için AktifBank internet şubesinde bulunan müracaat formunu doldurmanız yeterlidir. Onaylanan kredinizi dilerseniz PTT şubesinden yada PTT ATM’sinden hatıranda çekebilirsiniz. Aldığınız kredinizin taksitlerini ise yeniden PTT’den veya ATM’lerden aylık olarak yatırabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana KKB İle Kredi Çözümü 2019

Kredi Kayıt Bürosu, yalnızca banka ve müşterileri arasındaki bilgi paylaşımını ve operasyonları yöneten bir kuruluştur. Yapacağınız kredi müracaatları veya bankaların sizlere vereceği kredi onaylarıyla bu kuruluşun rastgele bir bağı bulunmamaktadır.Bankaya kredi çekmek için gittiğiniz vakit kredi müracaatınız reddedilebilir ve KKB’de yer alan negatif kayıt hasebiyle sizlere “Sicili bozuk olan kişilere kredi veremiyoruz.” Şeklinde bir tümce kurulabilir. Bu safhada sizlerde bankaya bu kararı neden verdiklerine konusunda bilgileri sorabilirsiniz. Lakin hangi bankadan dolayı veya yaşadığınız hangi meseleden dolayı sicilinizin bozulduğunu söylemezler.

Bankadan bu yanıtı aldığınız zaman KKB tarafından yürütülmekte olan Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi sayesinde bir talepte bulunabilirsiniz. Eğer kararın hatalı olduğunu düşünüyorsanız bunu bildirdikten sonra ortalama iki saatlik bir süreçte düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Sicil Bozukluğu ve Kara Listenin Giderilmesi

Kara liste, bir banka müşterisinin kullandığı ihtiyaç kredisi veya kredi kartı gibi borçlarını geciktirmesiyle oluşmaktadır. Kişi bu borçlarını geç ödediği için icralık olur veya icralık olacak vaziyete düşer. Kişinin borçlarını geciktirdiği için avukatlı olması veya ircaa düşmesi Merkez Bankası ve KKB tarafından belirlenen kara listeye eklenmesine sebep olmaktadır.Kara listeden nasıl çıkarım? Sorusu ise insanların en fazla sorduğu sorular arasındadır. Kara liste insanların yaşadığı maddi sorunlardan dolayı kredisini ödeyememesinden oluşmaktadır. Eğer kişi bankalara olan ödemelerini düzenli bir şekilde yaparsa 5 yıl içerisinde kara listeden çıkar. Yalnız bu süreçte bankaya olan ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapma dikkat etmelisiniz.

Bozuk Sicile İpotekli Kredi Başvurusu

Sicili bozuk kişiler kredi çekmek istiyorsa eğer taşınmaz malları varsa bu malları ipotek ettirterek kredi kullanabilirler. Bu sayede sicili bozuk olana kredi veren bankalar daha çok artacaktır. Bankadan kullanacağınız kredi için hanenizi, arsanızı veya iş yerinizi güvence olarak gösterebilirsiniz. Fakat kredi borcunuzu ödemezseniz banka teminat olarak gösterdiğiniz mal varlığına haciz uygulayacaktır.

Bankadan ipotekli kredi kullanmadan önce banka teminat gösterdiğiniz mal varlığınızın çekmek istediğiniz tutara yetip yetmeyeceği konusunda bir araştırma yapacaktır. Yapılacak olan bu değer karşılaştırmasından sonra eğer kişinin sicili bozuksa bile teminat gösterildiği için banka kredi verecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir