Anında Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar

Anında onaylı kredi kartı veren bankalar yardımıyla hızlı bir halde kredi kartı alabilirsiniz. Anında onaylı kredi kartları, uzun uzadıya süren müracaat değerlendirme süreçlerini es geçmenize yardımcı olabilir.

Acil bir durumla karşı karşıyaysanız ya da birkaç gün içinde bir satın alım yapmayı planlıyorsanız, anında onaylı kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak şu an sizin için en doğru seçenek olabilir.

Peki anında onaylı kredi kartı aslında tam olarak nedir, tasdik süreci nasıl işler ve anında kredi kartı veren bankalar hangileridir diye merak ediyorsanız, bu makalemizden bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Nedir?

Hatıranda onaylı kredi kartları, bir kredi kartı almak için görece uzun başvuru değerlendirme sürecini kısaltmanın en iyi yoludur. Çünkü anında tasdik, internet üzerinden yahut SMS yolunu kullanarak bir kredi kartına başvuru yaptığınızda, başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını birkaç dakika içinde hızlı bir halde öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Anında onaylı bir kredi kartına müracaat yaptığınızda, başvurunuz genellikle dakikalar içinde değerlendirilir ve onay alıp almadığınıza ilişkin kati sonuç gene dakikalar içinde tarafınıza bildirilir. Anında onaylı kredi kartlarının öne çıkan temel özelliği ve avantajı kati sonucun hızla bildirilmesidir.

Anında tasdik Süreci nasıl İşler?

Anında onaylı bir kredi kartı için başvuru yaptığınızda, banka bir ön değerlendirme gerçekleştirir. Genel olarak, kredi notunuz ne kadar yüksekse, kart başvurunuz için tasdik alma olasılığınız o denli yüksek olur.

Icra ettiğinız başvuru kredi notu, aylık gelir ve limitler toplamı benzer biçimde kredi kartı almak için lüzumlu şartlar göz önünde bulundurularak hızlı bir şekilde değerlendirilir. Lüzumlu şartları sağlamış olduğunız takdirde başvurunuz olumlu sonuçlanır.

Bankalar başvurunuzu aldıktan sonra, kredi geçmişinizi daha detaylı bir şekilde incelemek üzere bir tek bir “ön onaylama” da verebilirler. Geliriniz de dahil olmak üzere kredi geçmişiniz incelenerek bazı gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınız daha detaylı bir inceleme gerektirebilir. Bundan dolayı, anında tasdik her vakit kredi kartı başvurunuzun onaylanacağını güvence etmez.

Anında Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Dijital kanalların kullanılabilirliği anında onaylı kredi kartı veren bankaların sayısını artırdı. Günümüzde nerede ise birçok banka web, SMS veya ATM’ler üzerinden kart başvurusu alıyor ve başvuruları dakikalar içinde neticelandırıyor.

Anında onaylı kredi kartı veren bankalar:

Akbank
İş Bankası
QNB Finansbank
Enpara
CEPTETEB
ING Bank
Yapı Kredi
Odeabank
Halkbank
Garanti Bankası


Kredi kartı başvuruları için anında onaylama hizmeti sunan bazı bankaları inceleyelim. Bu bankaların örnek olması açısından makalemizde yer aldığını ve seçeneklerinizin yalnız buradakilerle sınırlı olmadığını unutmayın.

Akbank Axess ve Wings isminde kredi kartlarına yapılacak başvurularda anında onay hizmeti sunuyor. İnternet üzerinden başvuru alan Akbank, başvurunun olumlu değerlendirilmesi halinde kredi kartınızı doğrudan adresinize gönderiyor.

İş Bankası en hızlı kredi kartı müracaatı yapmanıza yardımcı olacak bankalar içinde yer ediniyor. Bankanın Azami özellikli kredi kartlarına web ortamından başvuru yapmak ve hatıranda tasdik almak olası olabiliyor.

QNB Finansbank CardFinans isimli kredi kartı başvurularını internet ortamından almakla birlikte, pozitif yönde bir kısa değerlendirme süreci daha sonra anında onaylama verebiliyor. Ek olarak, bankanın yeni ürünü Miles&Smiles Kredi Kartı da anında onaylama kapsamında başvurular alıyor.

Enpara QNB Finansbank’ın dijital bankacılık iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Enpara’da işlemler dijital ortamlarda gerçekleştirildiğinden kredi kartı başvuruları da bu ortamdan alınıyor. Tahmin edilebileceği benzer biçimde anında onaylama mümkün olabiliyor.

Yapı Kredi Worldcard isminde kredi kartı için online başvuru almakla beraber, anında onaylama hizmeti sunuyor. Başvurunuz değerlendirilip uygunluk sağlamış olduğunız takdirde anında tasdik alabiliyorsunuz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Genel olarak, anında onay almak için, iyi yada çok iyi bir kredi notu doğrusu pozitif yönde bir kredi geçmişine sahip olmanız gerekir. Bunun yanı sıra gelirinizin yeni kredi kartınız ve mevcutsa diğer kredi kartı toplam limitlerinizi karşılaması gerekir.

Legal tertip etmeler çerçevesinde toplam kredi kartı sınırlarınızın, ilk sene için, aylık vasati net gelirinizin iki katını, ikinci yıl için ise, dört katını aşamayacağını savsaklamayın.

Ayrı olarak, onay süreci bankalara gore değişmekle beraber, anlık bir tasdik, kredi kartına şipşak ulaşabileceğiniz mananına gelmez. Zira çoğu zaman yeni bir kredi kartı 10 iş günü içinde çıkmakta ve adrese gönderim süresi birkaç haftayı bulabilmektedir.

Son olarak, anında onaylı bir kredi kartına müracaat yapmadan önce, seçenekler içinde kesinlikle bir karşılaştırma yapmayı düşünmelisiniz. Kendinize en uygun kredi kartını bulduğunuzdan kesin olmak için, müracaat yapmadan önce bir kartın özelliklerini ve yararlarını iyice araştırabilirsiniz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Yapmak Güvenli midir?
Anında onaylı kredi kartlarına müracaat yapmanın en sık tercih edilen yollarından biri bankaların web sitelerinde yer edinen formları doldurmaktır. Bu formları doldurmaya başladığınızda TC kimlik numarası, telefon numarası ve aylık gelir gibi detayları girmeniz gerekir. Bunlar da endişelenmeniz için pek de haksız bir sebepler değildir.

Bir web sayfası aracılığıyla şahsınıza ilişik finansal bilgilerinizi paylaşmak endişelenmenize neden olabilir, yalnızca bankalar şahsi bilgilerinizi güvende tutmak için data şifrelemesini kullanır ve bu da bilgilerinizin güvende kalmasını sağlar.

İşte tam da bundan dolayı kredi kartı müracaatı yapmadan önce, müracaat yapmak istediğiniz kredi kartının veyahut bu kartı sunan bankanın resmi web sayfasına girdiğinizden kararlı olmanız gerekir.

Halihazırda etken olarak kullandığınız ve hesaplarınızın bulunduğu bir bankadan anında onaylı kredi kartı almayı düşünüyorsanız, web şube ve mobil şubelerden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir