BAYRAM KREDİSİ VEREN BANKALAR

Bankalar,  müşterilerine talepleri doğrultusunda nakit desteği sağlayan, yasal temelli kuruluşlardır. Doğrudan nakdi desteğin sağlandığı bankacılık ürünün adı ise kredidir.

Değişen ve gelişen dünya standartlarında bankalar farklı isimlerle ve amaçlarla kredi türleri üreterek ürün yelpazelerini genişletilmişlerdir. Bunu yapmaktaki sebep ise insanların ihtiyaç ve beklentilerinin çeşitlenmiş olmasıdır.

Günümüzde insanlar çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için, kredi kullanabilirler. Bazen bir ev ya da araba sahibi olmak için, bazen bir iş ya da yatırım yapmak için ticari nitelikli kredi kullanabilecekleri gibi bazense günlük beşeri ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel krediler çekerler.

Bireysel krediler bankaların yaygın olarak kullandırdığı bankacılık ürünlerinin başında gelir. Bu anlamda bireysel kredilerde, farklı amaçlar için tahsis edilme şekillerine göre çeşitlenmektedir. Kimi zaman düğün kredisi, ihtiyaç kredisi hatta bayram kredisi adını alır. Yazımızda bayram kredisinin ne olduğunu ve bayram kredisi veren bankaları siz değerli okuyucularımız için derlemeye çalıştık. Faydalı olmasını umar keyifli okumalar dileriz.

Bayram Kredisi Nedir?

Bayramlar, insanların en çok paraya ihtiyaç duydukları olayların başında gelir. Akraba ziyaretlerinin gerçekleştirilebilmesi, ikramlıkların hazırlanması hatta çocuklara bayram harçlıklarının verilmesi birer kalem masraftır. Bazen de yoğun iş temposuna ara verilen bayram tatilinde verimli zaman geçirmek için farklı bir alanda tatil yapmayı hedefleriz.

 Tek seferde bayramın ekonomik yükünü karşılayabilecek durumda olmadığımız, bayrama hazırlıksız olduğumuz dönemler olabilir. Bu gibi durumlarda çalışmayı tercih ettiğimiz bankalar, bayram kredileri ile nakdi anlamda destek olurlar.

Bayram kredisi de standart kredi tipleri gibi genel bir toplam tutara, belli bir faiz oranına ve aylık ödeme miktarlarına tabidir.

Bayram döneminde kullanmış olduğunuz kredinizi, belirlenen faiz oranı toplam tutarın üzerine eklenerek, aylık taksit tutarları ile ödemeniz mümkündür. Aynı zamanda bu krediyi yine kredilerde olduğu gibi, şayet beklediğiniz bir para varsa, tek seferde kapatma şansınız da olur.

Bayram Kredisi Veren Bankalar

İnternet üzerinden yapacağınız basit bir araştırma ile bu bankalara ulaşma şansınız vardır. Hemen hemen her banka farklı faiz oranları ve avantajlarıyla bayram kredisi kullandırtmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken şey arama motoru üzerinden çalışmak istediğiniz bankanın internet sitesine giriş sağlayarak gerekli desteği almaktır. Bunun yanı sıra çalışmak istediğiniz bankanın müşteri hizmetleri üzerinden de bu bilgiye ulaşmanız mümkün olur.

Eğer net bir banka belirlemediyseniz, doğrudan bayram kredi olarak araştırma yapabilir ve bayram kredisi tahsis eden tüm bankalara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir