BAYRAMDA HANGİ BANKALARDA HAVALE YAPILABİLİR

Hemen hemen hepimizin kullanıcısı olduğu bankalar, kullanıcılarına bir takım bankacılık hizmetleri sunarlar. Aklımıza gelen ilk hizmet, bankacılık ürünlerinin tahsis edilmesiyle, sağlanan nakdi destek olsa da, bankaların para gönderimi konusundaki hizmetleri de çoğu zaman hayat kurtarıcı olur. Yazımızda para gönderim işlemlerinden biri olan havale işleminin ölçütlerinden bahsediyor olacağız. Bayramda hangi bankalarda havale işlemi yapılabilir? Bu sorunun yanıtını arayacağız. Faydalı olmasını dileriz.

Havale Nedir Ölçütleri Nelerdir?

Bankaların sunmuş olduğu en önemli bankacılık hizmetlerinden biri olan havale işlemi, aynı banka kullanıcılarının, aynı bankaya ait iki farklı hesap üzerinden birbirlerine para gönderimi sağlaması işlemini ifade etmektedir. Havale işleminde her banka için geçerli olan, 7/24 kuralı vardır. Yani resmi tatil günleri de dâhil her gün ve her saat, havale işlemi gerçekleştirilebilir.

Havale işleminde çok yüksek meblağların gönderimi sağlanabilir, ancak karşı taraf çekim işlemini gerçekleştirirken, bankanın denetlemesine takılır. Bu anlamda çok yüksek bir meblağ havale edilecek ise, karşı taraf paranın çekimi için mesai saatlerini beklemek durumunda kalabilir. Kuvvetle muhtemel denetlemeye takılan gelen tutar sebebiyle, para alıcısı durumda bulunan kişinin hesabı blokelenecek ve herhangi bir para çekim ve ya gönderim işlemi gerçekleştiremeyecektir.

Resmi Tatillerde Ve Bayramlarda Havale İşlemi Gerçekleştirilebilir Mi?

Havale işleminin, herhangi bir zaman ölçütüne bağlılığının olmadığını belirmiştik. Bu anlamda, havale işlemini gerçekleştirmek istediğinizde, aynı bankanın farklı iki hesap numarası arasında gerçekleşecek olan para trafiği ifade edildiğinde, resmi tatillerde ve bayramlarda da havale işlemini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Havale işlemi ile uzakta bulunan bir yakınınızı mutlu edebilir, acil olan ödemenizin bayramda bile gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Havale işlemini resmi tatil günlerinde, banka şubeleri açık olmadığından şube kanalıyla gerçekleştiremezsiniz. Ancak internet bankacılığı kullanıyorsanız birkaç basit hamle ile işlemi gerçekleştirme şansınız olur. bunun yanı sıra, size en yakın ATM kanalıyla da işlemi yapmanız, havaleyi gerçekleştirmeniz mümkün olur. bazı bankalarda müşteri destek hatları üzerinden de havale emri verebilirsiniz. Bankanızın müşteri hizmetleri üzerinden havale işlemi yapıp yapamadığını, bankanıza ait internet sitesinden öğrenme şansınız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir