Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Başvurulur?

Kredi günümüz dünyasında öğrencisinden yaşlısına, işçisinden memuruna hemen hemen herkesin başvurduğu kolay yollu para alma yoludur. Sonu pek düşünülmeden genellikle mecbur kalındığı için ya da sermaye gerekliliği için alınan bu krediler faizleri ve geri ödemedeki zorlukları nedeniyle çoğu insanı zorlamaktadır. Bundan dolayı mal varlığını satmak veyahut kiraya vermek durumunda kalanlar bir yana hiçbir mülkiyeti olmayan insanlar için başlı başına bir sorun oluşturmaktadır. Ne yazık ki şu an ki düzende başka çare olmayıp tek yol gelir düzeyine göre ödeme planları oluşturup düşük faizli bir finansal destek kurumu bulmak olacaktır. Bu tür finansal destek bankaları sağladıkları küçük kolaylıklarla bile bazen ekonomik travmaları önüne geçebilmektedir. Örnek olarak borç kapatma kredisi bu anlamda verilebilecek en iyi örneklerdendir.

Refinansman adı verilen bu borç kapatma kredisi ile birlikte kredi borcunu kapatmakta zorlanan birçok birey hukuksal problemlerle yüz yüze gelmeden böyle bir fırsattan yararlanabilirler. Birçok bankadan alınan farklı kredilerin tek bir bankada toplanıp yeniden faiz ve vade oranlarının hesaplanıp düzenlenmesine dayanır. Her banka bu uygulamayı getirmiştir. Yapmanız gereken şey diğer bankalara olan borçlarınızın göründüğü belgeleri borç kapatma kredisi alacağınız bankaya götürmek olacaktır.

Bu süreçte borç kapatma kredisi alacağınız bankaya başvuru durumunuzda önemli olan kalan borcunuz ve kalan vade sürenizdir. Çünkü alacağınız borç kapatma kredisi yeniden faiz ve vade durumlarınızı düzenleyip önceki borçlarınızın sizi götürme ihtimali olan hukuksal süreçlerden kurtarmak için maliyet hesaplamaları yapmak zorundadır.

Bu dönemde erken ödeme cezai yükümlülükleri de hesaplanır. Erken ödeme cezanız ile birlikte toplu ödeyeceğiniz borç birleştirilir ve bu süreçte karar verilmesi gereken durum hangi koşulun daha hesaplı olabileceğini düşünmektir.

Nasıl Başvurulur?

Borcunuz olan bir bankadan böyle bir kredi çekmek daha mantıklıdır. Herhangi bir borcunuzun olmadığı bir banka böyle bir kredi vermekte istekli olmazken, borç oranınızın yüksek olduğu herhangi bir banka ödeme kolaylığı açısından ve parasını alma garantisi arttığından borç kapatma kredisine sıcak bakmaktadır. Hem böylece belge toplamakla uğraşıp zaman kaybı da yaşamamış olursunuz.

Borç Kapatma Kredisi Çekmek Mantıklı mıdır?

Borç kapatma kredisi çeşitli bankalardaki çeşitli kredi borçlarınızı tek bir banka altında tek bir faiz oranında toplamak çok daha düşük maliyetle borçlarınızı kapatmanızı sağlayacaktır. Ancak birçok bankada ödeyemediği borçları bulunan bir müşteriyi bankasına transfer etme konusunda bankalar temkinli yaklaşabilir. Bu nedenle öncelikli olarak sizi bünyesine kabul edecek bir banka bulmanız gerekmektedir. Bankayı bulduktan sonra ödeme planınızı yaparak tüm borçlarınızı tek bir hesapta toplayabilirsiniz. Ancak bu ödemeyi de düzenli yapmamanız halinde kredi notunuz oldukça düşecektir. Kredi notunuza önem veriyorsanız aldığınız borç kapatma kredisi sonrasında taksitlerinizi düzenli bir şekilde ödemenizi önermekteyiz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Başvurulur?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir