En Düşük Konut Kredisi Bulma Yöntemleri

En önemli ve en çok kullanılan yatırım araçlarından biri olan gayrimenkul, özellikle ülkemizdeki yeri çok ayrıdır. Anne ve babalar çocuklarına gelecekte bir ev bırakmak için canlarını dişlerine takarak çalışırlar, bu çalışma sonucu alır veya alamazlar ancak günümüzde konut kredisi kullanmak işlerini gerçekten kolaylaştırmakta. Konut kredisi, bir ev alabilmek için birikmiş parası olmayan bireylerin başvurduğu bir yoldur. Toplu parayla satışı gerçekleştirir ve o andan itibaren sadece bankaya ödeme yapma mecburiyetine girer. Konut kredisinde genelde 10 yıl ve üzeri gibi uzun dönemler tercih edilir, bunun sebebi de aylık ücretin ev ekonomisine daha az zarar vermesinin istenmesidir. Ancak vade uzadıkça faiz de ona paralel şekilde artar ve geri ödenmesi gereken para çok büyük boyutlara ulaşır. Bu yüzden konut kredisi kullanmak isteyen kişiler genelde faizin düştüğü zamanları hedefler. Peki en düşük faizle konut kredisini çekebilmek için ne yapılmalıdır? Öncelikle, günümüzde internetin, iletişimin bu kadar gelişmesi her kurumun kısa süreli kampanyalar yapıp insanlara ulaşmasını kolaylaştırır. Aynı durum bankalarda da olduğu için kredi çekme amacındaysanız günlük şekilde banka faizlerini ve kampanyaları takip etmenizde fayda vardır.

Düşük Faiz Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Ne Yapılmalı

Faiz oranı, bankalar tarafından devlet denetiminde kontrol edilir, yani günlük düşük faiz kampanyaları yapılabilir. Her banka farklı şartlara göre faiz oranını ayarlayabilir. Ancak sizin önce yapmanız gereken kredi notunuzu öğrenmek, ne kadar kredi istediğinizi, kaç taksitte ödeyebileceğinizi belirlemektir. Bunları yaptıktan sonra faiz indirimi kovalamaya başlayabilirsiniz.

Her gün olmasa bile sık sık bankaların internet sitelerini takip edin, şubelere sorun veya televizyonda haber arayın, aradığınız fırsatın ne zaman, nereden ve nasıl geleceğini tahmin edemezsiniz.

İnternette kredi oranı karşılaştıran birçok site var, buradan banka, zaman, oran, miktar, vade gibi birçok değişkeni kontrol ederek birbirleriyle karşılaştırabilir ve doğru kararı almakta yardım alabilirsiniz.

Duruma göre acele etmeyin, finans uzmanlarını dinleyin, takip edin, tahminleriyle gündemi karşılaştırın, unutmayın onların tahmini sizinkinden güçlü olacaktır.

Konut kredisi kampanyaları bankaların birbirine üstünlük kurma yarışında size en çok yararı olacak durumlardandır. Her banka diğerinden iyi olmak ister, bu da daha çok müşteriyle gerçekleşebilir, bankalar da daha çok müşteri kazanmak için daha çok kampanya yapar.

Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyaları

Her yıl farklı farklı bankaların bu şekilde kampanyaları bulunmaktadır. Yıl içerisinde özellikle kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bank diğer bankalara göre yüksek oranda düşük faizlerle konut kredisi vermektedir. Her sene bir veya daha fazla defa bu bankalar faiz oranlarını ikinin altına bazen birin altına çekmektedir. Özel bankalarda bu kampanyalara rakip olabilmek için kamu bankaları kadar olmasa da indirimler yapmaktadır. Bunları takip etmeniz düşük faizli konut kredisi çekmenizi sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir