En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019

Zorunlu trafik sigortası fiyatları araçların yaşı, modeli, motor gücü, ruhsat sahibinin yaşı, kazası olup olmadığına göre değişmektedir. Her aracın özelliklerine göre trafik kazasına karışması durumunda alacağı hasar ve karşı tarafa vereceği hasar oranı değişebilir. Bu vaziyet aracın motoru ve yaşına göre belirlenir. Diğer yandan araç sahibin önceden trafik kazasına karışıp karışmadığının bilinmesi, sürücünün ilerde kazaya karışma oranını ölçmektedir. Bu sebeple daha az sigorta bedeli kazaya az karışan araç sahiplerine ve araç modelinin düşüklüğüne göre belirlenirken, yüksek sigorta bedelleri, araç sahibin yaşının küçük olması, aracın birkaç sefer trafik kazasına karışmış olması ve lüks araçlara uygulanmaktadır.

Trafik Sigortalarında Tarife Sistemi Yenilendi!

Trafik sigortası fiyatları 2007 yılı öncesine kadar araç sınıflarına göre, il plaka yoğunluğuna göre standart bir tarife ile alınmaktaydı. Ancak 2019 yılı başlarına kadar fiyatlar tamamıyla sigorta şirketlerinin aktüerya risk hesaplamalarına göre serbestçe belirlenmeye başlandı. 2019 senesi başı itibari ile yine yapılan bir tertip etme ile sigorta şirketlerinin birbirinden çok değişik fiyatlandırma sistemi uygulamaları sebebi ile tarife sistemi taban ve tavan ücret uygulamasına geçmiştir.İyi sürücü, çok hasar yapmayan sürücü ise serbest tarife sisteminde olduğu gibi hali hazırda daha kazançlı çıkmaktadır.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Bulurum?

Trafik sigortası ücretleri içerisinde en uygun trafik sigortası bulunmak istenmektedir. Netice itibari ile Mecburi Trafik Sigortası güvencelerinin her şirkette aynı olması hususu ile hangi şirketten sigorta yaptırdığınızın bir ehemmiyeti yoktur. Bu sebeple en uygun trafik sigortası veren sigorta şirketinden poliçenizi yaptırabilirsiniz. En ucuz trafik sigortası ücretleri için web sitelerinden araştırma yapabilirsiniz. Veyahut bir sigorta acentesine müracaat ederek tüm sigorta şirketlerinden ücret araştırması yapmasını isteyebilirsiniz.

İstanbul da Trafik Sigortası Tavan Fiyatları Yaklaşık Olarak:

1. Basamak 2.555 TL
 2. Basamak 2.044 TL
 3. Basamak 1.533 TL
 4. Basamak 1.022 TL
 5. Basamak 869 TL
 6. Basamak 715 TL
 7. Basamak 562 TL

Trafik Sigortası Artı Teminatlar Fiyatı Çok Yükseltir Mi?

Trafik sigortası ücretleri araştırırken rastlamanız muhtemel olan bir diğer husus, trafik sigortalarına yol, yardım çekici hizmetinin ilave etmesidir. Bu hizmetin ilave etmesi halinde trafik sigortası ücretlerinde maksimum 20 TL fark çıkacaktır.Bu 20 TL fark ile yolda kalmanız, aracınızın arıza yapması halinde en yakın araç servisine fiyatsız olarak aracınızı çektirebilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyatlarını En Uygun Veren Şirketler

Trafik sigortası fiyatlarını en uygun veren şirketler tamamıyla aracın, marka, model, araç yaşı, araç sınıfı, sigortalının kazaya karışma oranı, sigortalının yaşına bağlı olarak belirlemektedir. Bu sebeple aynı marka model, yaş ve araç sınıfında olan bir araç için 25 yaşında bir sigortalı ile 55 yaşında olan sigortalının aynı sigorta şirketinde farklı fiyatları çıkmaktadır. 55 yaşında olan sigortalı eğer hasar/prim oranı düşük ise çok daha düşük fiyatlar alabilmektedirler.

Zorunlu Trafik Sigortası Nereden Ve Nasıl Yaptırılır

Çeşitli sigorta şirketlerine yaptırılabilir. Zaruri trafik sigortası sigorta yapan şirketlerin acentaları aracılığıyla sigorta poliçesi isteyerek yapılan bir uygulamadır. Bu vaziyet her sigorta şirketinin değişik ücretlerden poliçe verebileceği mananına da gelir. Kişiler en uygun sigorta poliçesine sahip olabilmek için ücret araştırması yapabilirler. Ancak bu zaman kaybına neden olur. İnternetin gelişmesiyle birlikte artık sigorta poliçesi talebini sigortaların internet adreslerinden talep ederek kolayca ve kısa zamanda fiyat alabilirsiniz. Ayrıca en ucuz zorunlu trafik sigortası hangisi 2019 araştırması yaparak da internetten sigorta acentelerinin vermiş olduğu poliçe fiyatlarının karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir