Hangi Bankalar EFT Almıyor ?

EFT fiyatı almayan bankalar para transfer fiyatlarından tamamiyle kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bildiğiniz gibi değişik bankalar arasında para transferi yaptığınızda (EFT olarak adlandırılır) belirli bir fiyat ödemeniz gerekir.Para transferleri bankalara ve hali hazırda kullanılan banka hesaplarına göre farklık gösterse de, genelde 5 ila 10 lira arasında fiyatlandırılır. Ancak EFT fiyatı almayan bankalar sayesinde, bu bankalar havale fiyatı de almıyor, para transferlerinizi her vakit fiyatsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Nedir?

Değişik bankalar arasında para transferi yapmayı olası kılan EFT, elektronik ortamdaki bilgisayar ağları üzerinden parayı bir hesaptan diğerine taşır.Pek çok banka gerçekleşen bu işlemi fiyatlandırır, buna EFT fiyatı denir.Bankaların EFT fiyatı almalarının en temel nedeni şubesel fiyatlarıdır. Ancak son zamanlarda internet, telefon ve ATM bankacılığı gibi dijital kanalların kullanımı hızla artarken fiziki şube kullanımları düşüyor.Bir takım banka da para transfer işlemlerini bu şube dışı kanallar aracılığı ile gerçekleştiren müşterilerine, bankalar arası artan rekabetten de dolayı, EFT gibi fiyatları yansıtmamayı seçenek ediyor.

EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

Bankaların çoğu EFT fiyatı almıyor, demek isterdik fakat ne yazık ki onlarcası arasında sadece bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki belirli bankalar müşterilerinden EFT fiyatı almıyor.EFT fiyatı almayan bankalara şöyle bir baktığımızda, dörtte ikisinin direk şubesiz dijital bankacılık alanında faaliyet gösterdiğini görüyoruz. Bu da EFT fiyatı almayan bankaların birçoğunda, bankacılık işlemlerinizi fiziki şubelerden değil; internet, telefon veyahut ATM kanallarından gerçekleştirebileceğiniz mananına geliyor.Mevcut bankanızın şubelerini kullanmak yerine EFT gibi bankacılık işlemlerinizin tamamını internet ve ATM gibi kanallar aracılığı ile yapıyorsanız, hiç düşünmeden EFT fiyatı olmayan bankalara geçiş yapabilirsiniz.Fiziki şubeleri kullanmanız gerekiyorsa, hudutlu da olsa ihtiyaçlarınızı karşılayacak seçenekler var.

EFT ücreti almayan bankalar:

EFT Fiyatı Almayan Bankaları Seçenek Etmeli miyim?

EFT fiyatı almayan bankalar arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun bankayı seçerek para transfer fiyatları ödemekten tamamiyle kaçınabilirsiniz. Banka seçimi yapmaya başlamadan önce, fiyatsız EFT isteği dışındaki diğer bankacılık ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın.Sıklıkla para transferi yapıyor ve her bir işlem için fiyat ödüyorsanız, EFT almayan bankalara geçiş yapmanız mantıklı olacaktır. Zira EFT fiyatları 5 ila 10 lira arasında değişebiliyor ve sıklıkla yapılan işlemler bir müddet sonra yüksek bir fiyat oluşturabiliyor.

Hangi Bankalar EFT Almıyor ?” için 2 yorum

 • 2 Haziran 2019 tarihinde, saat 02:37
  Permalink

  Bu bankalarda nasıl hesap açabiliriz. Online hesap açılıyormu ?

  Yanıtla
  • 2 Haziran 2019 tarihinde, saat 02:39
   Permalink

   Evet Nuri bey Bankaların üzerine tıklayarak veya google üzerinden bankaların resmi sitesine girek direk başvuruda bulunabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir