Tatil Kredisi Nedir ve Nerelerden Alınır?

Tatil kredisi için kampanya kredisi de denebilir. Bankaların çoğunlukla yaz ayında verdiği bir kredi çeşididir. Tatil kredisi kampanya kredisi olarak verildiği için kısa dönemlerde uygun ve çekici fırsatlar içermektedir. Taksit erteleme imkanına sahip olan tatil kredileri tercih edilme nedenlerinden birisidir. Ek olarak tatil kredileri en fazla 36 ay vade seçeneği içermektedir.

Masrafları ve sigortaları standarttır bunun nedeni kampanya kredisi olmasıdır. Ayrıca tatil kredisi veren bankaların acenteler ve çeşitli tatil siteleri ile anlaşmalar ve kampanyaları vardır.

Tatil Kredilerinde Taksit Erteleme İmkânı

Bankalar tatil kredileri ödemelerini krediyi aldıktan 3 ay sonra ödeme seçeneği sunmaktadır. Çünkü tatil dönemlerinde yapılan masraflar fazla olabilmektedir. Kredi alınan tarihten 3 ay sonra ödemeye aydan ay eşit bir şekilde yapabilirsiniz.

Alınan kampanya kredisini ertelemeniz durumunda toplam ödeyeceğiniz faiz tutarı artmaktadır. Çünkü ertelenen aylar içinde de banka faizi işletir.

Tatillerde Kredi Kartı Taksit Sayısı

Konaklama hizmetleri için kredi kartlarında en fazla 9 taksit seçeneği sunulmaktadır. Eğer yüksek harcamalı bir tatil yapacaksanız kredi kartının 9 taksit seçeneği sizin için yeterli olmazsa, tatil kredisi almayı tercih ederseniz tatil kredisi daha fazla taksitlendirme seçeneği içermektedir.

Tatil kredisi Dosya Masrafı

Dosya masrafı bankaların yapmış olduğu bankaya göre farklılık gösterir. Çoğu bankanın tercih ettiği yol faiz oranını birkaç puan yükseltmektir. Bu sayede dosya masrafı almadan kampanya kredisi verilmektedir.

Tatil Kredisinde Zorunlu Tutulan Sigortalar

Birçok banka tatil kredisi almak isteyen kişilere ferdi kaza sigortasını zorunlu tutmuştur. Bankadan bankaya zorunlu tutulan sigorta çeşitleri ve bunların sayısı farklılık gösterebilir. Bu sebeple krediyi almaya karar verdiğinizde hangi sigortaların zorunlu olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Tatil kredilerini kısa dönemde ödemeyi tercih ederseniz bu durum sizin için daha avantajlı olur. Çünkü bankalar size daha uygun oranlamalar sunmaktadır. Sunulan kampanyalar bankadan bankaya farklılık gösterir. Kampanya kredisini almadan önce bankaların sunmuş olduğu imkanları iyice değerlendirip kendiniz için en uygun olanı seçmenizi tavsiye ederiz.

Güncel Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Güncel olarak tatil kredisi ING Bank tarafından sunulmaktadır. ING Bankası’nın birçok kanalda, internette ve billboardlarda reklamları bulunmaktadır. ING Bankası’nın tatil kredisi olarak sunduğu bu kampanya kredisine göre yaz boyu aldığınız krediyi ödemiyorsunuz ve yaz bittikten sonra kredinizi ödemeye başlıyorsunuz. Bu kampanyaya göre üç ay boyu kredi stresinden uzak kalıyorsunuz ve tatiliniz ardından yine normal taksitlerle ödemelerinize başlıyorsunuz. Ödemelerinizde erteleme hariç hiçbir değişiklik olmamaktadır. Üç ay gibi uzun bir süre bir kredinin ertelenmesi oldukça iyidir. Şu an için güncel olarak tatil tarzı kampanya kredisi düzenleyen başka bankalar bulunmamaktadır. Yeni tatil kredileri çıktıkça sitemizden bu krediler hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir